ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

כלי מחקר ושאלונים

האם אף פעם לא נאמר 'תמיד'? על ניסוח קיצוני של פריטי הסקר הארגוני

האם פריטים המנוסחים באופן קיצוני משפיעים על תשובות המשתתפים בסקר, ואם כן, מהי עוצמת השפעתם? קבוצת חוקרים מאוניברסיטת אילינוי ניסתה להכריע בסוגיה זו, באמצעות בדיקת השפעת המילה 'תמיד' על איכות המדידה בשאלון. נמצא כי בסולם ליקרט נוסח קיצוני של פריט גורם לשינוי קטן בהתפלגות התשובות, והשפעתם המצטברת של הנוסחים הקיצוניים תלוי בפרופורציה שלהם בשאלון.

לא להמציא את הגלגל: שאלונים סטנדרטיים לסקרים ארגוניים

כדי לחסוך במשאבים, כדאי לשקול שימוש בשאלון סטנדרטי, שמתאים למטרות הסקר. אמנם נדרשת לעיתים התאמה מסוימת לארגון, אבל השאלון הסטנדרטי מנוסח כך שניתן להשתמש בו במגוון רחב של ארגונים. הפריטים בשאלון הסטנדרטי משמשים ארגונים לאורך זמן, ותוך כדי כך הם משתפרים ומשתכללים. היות שהם עמדו במבחן הניסיון, הוכח כי הפריטים תקפים ומהימנים, ועל כן השימוש בהם מאפשר לאסוף מידע משמעותי.

האם מרואיינים "בורחים לאמצע"? שיקולים בבחירת סולם תשובות זוגי או אי-זוגי למדידת עמדות

אחת השאלות המרכזיות בניסוח שאלונים למחקרי שוק הנה האם לאפשר למרואיינים להיות ניטראליים, כלומר להשתמש בסולם תשובות בעל מספר תשובות אי-זוגי, שבו התשובה האמצעית משקפת תגובה ניטראלית, או להכריח את המרואיינים לנקוט עמדה לכאן או לכאן, כלומר להשתמש בסולם שבו מספר התשובות זוגי.

עושה זאת בעצמך? כך תבדוק את השאלון שניסחת

יש לך רעיון מבריק למוצר או שירות, אך קשה לך לממן הוצאות של מחקר שוק? אתה רוצה לבדוק את שביעות רצון הלקוחות, אך אינך יכול להפנות כעת משאבים למימון מחקר? אתה לא היחיד. כמוך, יזמים ובעלי עסקים בוחרים לחסוך בעלויות ולבצע בעצמם מחקר שוק. לא נתווכח אם זה הדבר הנכון לעשות, אך אם בחרת לעשות זאת, אתה מוזמן ללמוד מניסיונם של חוקרי שווקים וארגונים. כך תבדוק את השאלון שניסחת...

מדידת עמדות ב- 3 צעדים

אתה רוצה ללמוד משהו על הלקוחות הפוטנציאלים או על הלקוחות שלך בפועל. מה הם יודעים או חושבים על המוצרים או השירותים שאתה מציע? איך הם מרגישים ביחס למוצרים או לשירותים שלך ושל המתחרים? ומה הם מתכוונים לעשות בקשר לכך? במילים אחרות, אתה מעוניין ללמוד על עמדות קהל היעד שלך. איך ניתן למדוד עמדות? שיטה פשוטה, אחת מני רבות, הנה באמצעות סולם תשובות לשאלות סגורות.
דרונט בניית אתרים