ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

ליטל שמר חיים

מזה למעלה מעשור, אני מלווה חברות וארגונים בתהליכי איסוף וניתוח מידע, וביצירת תובנות המסייעות להם לקבל החלטות נכונות ולפעול באופן אפקטיבי בתחומם.

צברתי ניסיון עשיר ומגוון בניהול וביצוע מחקרים יישומיים, כגון: מחקרי שוק, מחקרי עמדות פנים-ארגוניים ומחקרים חברתיים, הן במישרין, והן במסגרת מתן שירותי מחקר לחברות ייעוץ.


אני מבצעת כיום פרויקטים מחקריים במגוון רחב של ענפים במשק הישראלי: היי-טק, פיננסים, תקשורת, מסחר ושירותים. בין לקוחותי: "איקאה", "איתוראן", "אלאופ", "מאיר מכוניות", "מקורות", המרכז הרפואי רמב"ם, המרכז הרפואי "הדסה", משרד התמ"ת, ועוד. בנוסף, אני פעילה בליווי מחקרי לגופים חברתיים והתנדבותיים, בינהם ארגון "בטרם".

אני רואה את עצמי כשותפה פעילה בהצלחת לקוחותי, ומציעה מעורבות גבוהה לאורך כל שלבי המחקר והתכנון האסטרטגי, מהגדרת המטרות ובניית הכלים, ועד ניתוח הממצאים וגיבוש מסקנות והמלצות אופרטיביות. בפרוייקטים שאני מבצעת, אני מתמקדת בפן המתודולוגי של המחקר, אך מציעה פתרון מלא ללקוחותי, באמצעות שותפים עסקיים שיתרונם בפן הטכנולוגי-לוגיסטי, ובאמצעות שיתוף פעולה עם מומחי תוכן.

כחוקרת יישומית אני נמצאת בתווך, בין מקבלי ההחלטות, שמסתמכים על ממצאי המחקר, לבין האוכלוסיות השונות, שעליהן נמנים המשתתפים. התהליכים הקוגניטיביים, שמשפיעים על כל אחד מהצדדים הללו, מרתקים בעיני. אני עוקבת אחר התפתחות המחקר והידע המקצועי בתחום זה, ומתאימה את הכלים המחקריים, ואת הממשקים שבהם אני עושה שימוש, לידע המצטבר. בתוך כך, פיתחתי מומחיות בניסוח ועיצוב שאלונים, ובבניית אמצעים להצגת הממצאים ולהמחשתם.

אני בוגרת תואר שני מטעם הפקולטה לתעשיה וניהול בטכניון, בתוכנית MBA שהדגש בה הנו על ניהול חברות עתירות טכנולוגיה. כמו כן, אני בוגרת תואר בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר בכלכלה וניהול מטעם הטכניון. 
רוצים לדעת עוד? העמוד שלי ב- Facebook, הפרופיל שלי ב- Linkedin, הערוץ שלי ב- YouTube, העמוד שלי ב- קפה דהמרקר, הציוצים שלי ב- twitter, הספרים שאקרא ב- Amazon, הטקסט שלי לשימוש חופשי ב- מאמרים, אתרים שסימנתי ב- del.icio.us, פוסטים שאהבתי ושיתפתי ב- Google reader, התמונות שצילמתי ב- Flickr, ועוד כל מיני, ב- Google.

דרונט בניית אתרים