ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

אורחים באתר

ד"ר יוסי טוביאנה, על אנשים לחוצים בארגונים לחוצים

שיחה עם ד"ר יוסי טוביאנה, פסיכולוגי קליני בכיר ומנכ"ל מכון זהב לאבחון ולטיפול במצבי לחץ, על אפיון ומדידה של לחץ בארגונים (יולי 2009).
אנחנו רואים מסביבנו אנשים עצבניים, חסרי סבלנות, מזיעים. אחרים מתלוננים באוזנינו שהם עייפים, שהגב כואב. ד"ר יוסי טוביאנה מכיר היטב את הסימפטומים. הוא מייעץ בשלושים השנים האחרונות לאנשים במצבי לחץ, ומלמד בסדנאות והרצאות איך אפשר להישאר רגועים בעולמינו הלחוץ. טוביאנה פיתח שאלון ידידותי ויעיל לאבחון סגנונות תגובה של אנשים ללחצים בעבודה.

רמי יולזרי ומזי סולומון, על מרואיינים קטני קומה ובעלי השפעה גדולה

שיחה עם רמי יולזרי ומזי סולומון, בעלי Zeta tools, על פאנל הילדים (מאי 2009).
הורים יודעים, ולפעמים גם מוכנים להודות, שהקטנטנים בבית משפיעים עליהם בהחלטות הקניה. רמי יולזרי ומזי סולומון, בעלי Zeta-Tools, מתמודדים עם סוגיות בביצוע מחקרי שוק בקרב ילדים בני 6-12 ומציעים פתרונות באמצעות 'פאנל הילדים' באינטרנט.

אריאל איילון, על אישיות והשתתפות בפאנל אינטרנטי

שיחה עם אריאל איילון, מייסד ומוביל 'פרויקט המדגם', על הבדלים אישיותיים בין המשתתפים בפאנל אינטרנטי לבין הגולשים האחרים (ינואר 2009).
הפאנלים האינטרנטיים בישראל תופסים תאוצה. מספר הארגונים העסקיים שמפעילים ומתחזקים פאנל גולשים לצרכי מחקר נמצא בעלייה, וכך גם המספרים המדווחים על היקף המשתתפים. אנשי המחקר מעלים עדיין שאלות לגבי תוקף השיטה, אולם, שאלה אחת מעניינת עוד לא נשמעה: האם הפאנליסטים הנם אנשים שונים מגולשים אחרים? שאלה זו נבחנה לעומק ע"י אריאל איילון, פסיכולוג חברתי ומייסד 'פרוייקט המדגם'.

ד"ר טל שוורץ, על הדור החדש של מבחני שימושיות לאתרי אינטרנט

שיחה עם ד"ר טל שוורץ, מנכ"ל ClickTale, על טכנולוגיה חדשנית לניטור התנהגויות גולשי אינטרנט (דצמבר 2008).
ישומים אנליטיים לבחינת סטטיסטיקות הגלישה, כגון google-analytics, מאפשרים איסוף וניתוח מידע על המעבר מדף לדף באתר, ובין אתרי אינטרנט. אך מה עושים הגולשים לאחר ש"נחתו" בעמוד מסויים באתר? In-page-analytics, שפותחה בחברת ClickTale, מאפשרת לבחון את דפוסי הגלישה בדף אינטרנט ספציפי.

אמיר נתן, על ניטור פעילויות ברשתות חברתיות באינטרנט

שיחה עם אמיר נתן, מנכ"ל JobWhisper, על זיהוי חברים אפקטיביים מבחינה עסקית, ברשת חברתית (אוקטובר 2008).
הרשת החברתית באינטרנט ממנפת את הגיוס בשיטת 'חבר מביא חבר'. בדומה ליישומי Web 2.0 אחרים, Jobwhisper פותח את גבולות הארגון למידע ותוכן גולשים בעל ערך כלכלי. הקהילה נבחנת ונמדדת, וחבריה מדורגים ב-'רייטינג' לפי נוסחה ייחודית.

חזי הבר, על הפקה אוטומטית של דו"חות סטטיסטיים מעוצבים

שיחה עם חזי הבר, מנכ"ל ג'יניוס מערכות, נציגת SPSS בישראל, על דו"חות סטטיסטיים מעוצבים בלחיצת כפתור (יולי 2008).
בפרויקטים אנליטיים נדרשת לעיתים הפצה של דו"חות סטטיסטיים ללקוחות מרובים, כך שכל לקוח מקבל לידיו, בפורמט קבוע, את הנתונים הרלוונטיים לו. על פי רוב, נדרשים הדו"חות הללו לעמוד בסטנדרטים גבוהים של עיצוב, והפקתם כרוכה בעבודה ידנית רבה, כמעט אינסופית. בחב' "ג'יניוס מערכות" זיהו את הצורך במיכון תהליך הפקת הדו"חות, ומציעים למשתמשים בתוכנת SPSS פתרון.

מיטשל ברק, על מחקר ופוליטיקה

שיחה עם מיטשל ברק, מנכ"ל "כיוון", על שיטות מסורתיות וחדשניות בסקרים פוליטיים (אפריל 2008).
פוליטיקאיים טועים? בהחלט כן, טוען מיטשל ברק, יועץ לאסטרטגיה פוליטית ומנכ"ל חב' "כיוון". "פוליטיקאים מגיעים לייעוץ אסטרטגי עם תפיסת מציאות מגובשת, אבל לפעמים מסתבר שהיא לגמרי לא מדוייקת". על מנת לבחון האם לקוחותיו קוראים נכון את המפה, מתבסס ברק על מחקרי דעת קהל, ועל השיטה הייחודית Instant-Response.

אלעד אמיר, על האינטליגנציה של הקבוצה

שיחה עם אלעד אמיר, מנכ"ל חברת NimaniX, על גישה חדשנית לניבוי ולהפקת מידע עסקי (דצמבר 2006).
השילוב בין המימד האנושי למימד הטכנולוגי, בעיניו של אלעד אמיר, הנו אתגר מקצועי משמעותי. אמיר, מנכ"ל חברת Nimanix המתמחה בפתרונות לעריכת תחזיות ולתכנון עתידי, מתאר כיצד הפלטפורמה הטכנולוגית שפותחה בחברה מאפשרת לקבוצת מומחים אנושיים לערוך ניבויים שיובילו לקבלת החלטות טובות יותר.

אבישג רגר, על הגיל השלישי במחקר, שיווק ופרסום

שיחה עם אבישג רגר, פסיכולוגית חברתית-שיווקית, על התמורות בהתייחסות לאוכלוסיית הגיל השלישי (אוגוסט 2006).
מחקר שיווקי בקרב בני "הגיל השלישי" דומה בעיניה של אבישג רגר לגילוי יבשת חדשה. רגר, פסיכולוגית חברתית-שיווקית שעוסקת במחקר איכותני, מתמחה בחקר אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל בהיבט הצרכני. לטענתה, קהיליית אנשי השיווק הגיעה למיצוי העיסוק בקבוצות גיל רבות, כגון: ילדים, נוער, צעירים והורים, אולם עולמם של בני הגיל השלישי נותר במידה רבה כחידה שיש לפענחה.

מור אלון, על מחקרי איכות השירות וחוויית הלקוח

שיחה עם מור אלון, מנכ"ל צ'קר מערכות תוכנה, על גישה חדשנית לביצוע מחקרי "לקוח סמוי" (יולי 2006).
המושג "לקוח סמוי" מוכר היטב לעוסקים בבקרת איכות השירות. לרבים מוכרת גם המורכבות התפעולית בניהול בו-זמני של בקרות רבות. מור אלון, מנכ"ל "צ'קר מערכות תוכנה", בחן לעומק את הפן הלוגיסטי של מחקרי "לקוח סמוי", ותגליותיו הובילו לפיתוח מערכת חדשנית לבחינת איכות השירות וחווית הלקוח.

יורם מלמד, על מחקר איכותני בשיווק

שיחה עם יורם מלמד, עורך מחקרי שוק איכותניים, מנחה קבוצות ומרצה, על יישום שיטות מחקר איכותני בתחום השיווק (יוני 2006).
מנהלי שיווק רבים התנסו בביצוע מחקרי שוק איכותניים, וגיבשו לעצמם דעה, לחיוב או לשלילה, על אפקטיביות השימוש בשיטות המחקר האיכותניות ועל הספקים השונים בענף. אולם, ישנן דקויות ביישומי המחקר האיכותני שיש לתת עליהן את הדעת לפני שבוחרים אם לבצע, ובאיזו מסגרת לבצע מחקר איכותני.

לירי אנדי-פינדלינג, על מחקר ותהליכי שינוי חברתי

שיחה עם לירי אנדי-פינדלינג, סמנכ"ל מו"פ ומדיניות בארגון "בטרם", על מחקרי הערכה כמרכיב אסטרטגי בתהליך שינוי חברתי (מאי 2006).
בישראל פועלים כיום ארגונים חברתיים רבים. כולם מתחרים על תשומת לב הציבור ועל המשאבים שיאפשרו את המשך פעילותם. הארגונים שונים זה מזה במידת השפעתם על עמדות הציבור ועל התנהגותו. מה תורם להצלחה ביצירת שינוי משמעותי בעמדותינו ובהתנהגותנו?

ירון איזנבוד, על מחקרי שוק ופיתוח תוכנה

שיחה עם ירון איזנבוד, טכנולוג ואסטרטג, על השימוש במחקרי שוק בתהליכי פיתוח תוכנה (אפריל 2006).
ההתפתחות ממיזם חדש לארגון מבוסס ארוכה ורצופת אירועים, ולעיתים נדרשים בה התערבות וסיוע של אנשי מקצוע. ירון אייזנבוד חווה במסגרת עבודתו את חבלי הלידה ואת משברי 'גיל ההתבגרות' של מיזמים רבים בתחום התוכנה. הוא מסייע לארגונים 'לעשות את הצעד הבא', ובארגז הכלים שלו יש מקום של כבוד למחקרי שוק.

מיכאל כהן, על מחקר ויזמות

שיחה עם מיכאל כהן, מנכ"ל מט"י רעננה, על מיזמים, מחקרי שוק, ומה שביניהם (מרץ 2006).
אתם מתחילים להבין את היקף ההוצאות בשלב הקמת המיזם. הספק עולה, במיוחד כשצריך להכניס את היד לארנק. קל להבין את ההתלבטויות הרבות לקראת ביצוע מחקרי שוק. מיכאל כהן, מנכ"ל מט"י רעננה, מכיר מניסיונו היומיומי את הלבטים הללו, ומייעץ ליזמים מתי לא לוותר על המחקר וכיצד להבטיח מחקר אפקטיבי.
דרונט בניית אתרים