ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

חדשנות במחקר

6 שאלות שכיחות על שווקי חיזוי בארגונים

השימוש בשווקי חיזוי בארגונים תופס תאוצה כיום. לצד העניין והסקרנות שמעוררת מגמה זו, מנהלים רבים שנחשפים לקונספט מעלים שאלות: לשם מה ליישם שווקי חיזוי, כשיש יש דרכים פשוטות אחרות לאסוף מידע בארגון? מהי תקפות שווקי החיזוי ככלי ליצירת תחזיות ומידע בתחום הארגוני? עולות גם שאלות מתודולוגיות רבות, על היקף ההשתתפות של העובדים, המוטיבציה להשתתף, ואמינות הפעילות בשווקי חיזוי.

האם "הקבוצה החכמה" חכמה יותר? אינטליגנציה קבוצתית כחלופה לסקרים מדגמיים

ישנם מחקרים שבהם עדיף לפנות ישירות אל קהילת גולשים שאינה בהכרח מייצגת, אבל שלחבריה יש ידע ייחודי או עמדות רלוונטיות לגבי התחום הנחקר. סביר להניח כי קבוצה בעלת עניין בעולם תוכן רלוונטי לתחום המחקר תניב תובנות מחקריות עשירות ומהימנות. שווקי החיזוי והמידע, שיישמה חברת נימניקס, עונים על קריטריון זה.

יורשות הסקרים: בורסות חיזוי?

Nimanix, סטארט אפ של בוגרי הטכניון, השיקה בורסת חיזוי המאפשרת למשתמשים לסחור במקום במניות בתחזיות כמו מי יזכה בכוכב נולד 5 או מה הפתרון היעיל ביותר לבעיית הקסאמים. לטענת המייסדים, שיטה זו יעילה יותר מסקרים או קבוצות מיקוד ועד כמה שזה נשמע מוזר, המחקרים והתוצאות בשטח תומכים בכך חד משמעית. (מאת גל מור, פורסם ב-Ynet בתאריך 02.07.07)

בורסת החיזוי של נימניקס בגמר תחרות Easy Start של קרן דן דוד ו- Themarker

הישראלים אוהבים להמר, ועוד יותר מזה אוהבים להביע את דעתם - על הנחות אלה ביססו כנראה אלעד אמיר וליטל שמר חיים את המיזם שלהם. (מאת טלי חרותי-סובר, פורסם ב- TheMarker בתאריך 01.06.08).

"נימניקס" – שווקי חיזוי ורעיון ה'קבוצה החכמה'

ליטל שמר חיים פעילה כשותפה בחברת נימניקס, המציעה גישה חדשנית להפקת מידע עסקי התומך בקבלת החלטות, בהתבסס על שווקי חיזוי. זהו מודל המדמה 'בורסה', שבה במקום לסחור במניות, סוחרים בטיעונים ובעמדות.
דרונט בניית אתרים