ליטל שמר חיים - מחקר יישומי

מחקר שיווקי

אפיון תהליכי חיפוש וצריכת מידע באינטרנט

ארגונים השואפים להוות מקור מידע אשר משפיע על קבלת החלטות של קהלי היעד, יכולים לאפיין תהליכי חיפוש וצריכת מידע, תוך התייחסות לארבעה נושאים: תמהיל המידע, הגישה למידע, מקורות מידע, וממידע לפעולה. שיטת אפיון זו שימשה במחקרים שערכה ליטל שמר חיים באתרי אינטרנט המופעלים ע"י גופים במשרד התמ"ת בשנים 2008-2009.

מחקרי מעקב: תמונת מצב עדכנית למעמד המותג

חברות הפועלות בעולם הקמעונאי נוהגות לערוך מחקרים תקופתיים, על מנת לעקוב אחר התפתחות המותגים. במחקרים אלו, עמדות ותגובות הצרכנים מספקות תובנות חשובות על השפעת פעילויות השיווק, הפרסום והשירות. מניתוח הממצאים, בשילוב עם נתונים שוטפים אחרים מתקבלת תמונה מקיפה על מעמד המותג. במשך חמש השנים האחרונות מלווה ליטל שמר חיים את רשת ההנעלה "TO GO", ועורכת עבורה מחקרי מעקב.

בחינת חוויית הגלישה לקראת השקת אתר חדש

לקראת השקת האתר ההכרויות "כפיות" נבחנה חווית הגלישה בו, בשיטת מחקר המשלבת אלמנטים איכותניים לצד אלמנטים כמותיים. המחקר, שבוצע ע"י ליטל שמר חיים, התמקד בבחינת ההרמוניה בין החלקים השונים במרכיבי חוויית הגלישה: איכות נתפסת של התכני האתר, העיצוב, הניווט והפונקציונאליות באתר. הלימה טובה בין המרכיבים תורמת לחוויית גלישה איכותית.

אפיון פלחי לקוחות קיימים כמנוע לצמיחה

ארגון המבסס צמיחה על רכישות חוזרות של קהל לקוחותיו, נדרש לזהות את פלחי הלקוחות שפעילותם רווחית ביותר, ולמקד את מאמצי השיווק בפלחים הללו. ארגון כזה, למשל, יקבע לעצמו סדרי עדיפויות בהשקעת המשאבים בכל פלח לקוחות, בהתאם להחזר ההשקעה הצפוי. במרכז הרפואי "רמב"ם" בחרו להבין לעומק, בעזרתה של ליטל שמר חיים, כל אחד מפלחי הלקוחות של הקניון במתחם.

ארגון "בטרם": ידע, עמדות והתנהגות בנושא בטיחות ילדים

ארגון 'בטרם' הנו ארגון מקצועי, הפועל לקידום הבטיחות והשמירה על חייהם של ילדי מדינת ישראל. הארגון מבצע מחקרים להערכת תוכניות התערבות ופרוייקטים שונים שהוא יוזם, ובוחן, בין השאר, שינויים בידע, בעמדות ובהתנהגויות הציבור בנושא בטיחות ילדים. החל משנת 2002 ועד היום מלווה ליטל שמר חיים את מחלקת המחקר בארגון, בתכנון, ניהול וביצוע מחקרים.

קשיים ותקוות: פיתוח יזמות בקרב נכים

במהלך שנת 2005 קיים מ.ט.י רעננה בשיתוף הג'וינט, משרד הקליטה, ומרכז השיקום שליד בית לוינשטיין, קורס לפיתוח יזמות עסקית בקרב נכים. ליטל שמר חיים ליוותה את התוכנית במחקר הערכה, שבו נבחנה התאמת התוכנית לצרכי האוכלוסייה ומידת הצלחתה. במסגרת הראיונות תיארו המשתתפים קשיים בהקמת עסק עצמאי.
דרונט בניית אתרים